foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Bu hafta Esenyurt'taydık. Necmi Kadıoğlu Stadında kendini düşme hattının üzerine atmaya çalışan ve ilk yarıdaki gergin maçın kahramanı Tepecikspor ile baharı müjdeleyen bir Pazar gününde karşılaştık.

 

Erteleme maçının 83. dakikasında yediğimiz golle elimizden kaçıp giden iki puanın burukluğu vardı üzerimizde ama bu maç ile birlikte İstanbul dışına çıkmadan oynayacağımız daha dört maç var önümüzde. Bu kadar sıkışık takvimde takımın bir de şehir dışına çıkmadan üst üste yedi maç oynaması bizim için bulunmaz bir fırsat oldu diyebilirim.

 

Taraftar...

Protokolün de yer aldığı tarafın bize göre solunda Tepecikspor taraftarı, karşı tribünün sağ tarafında ise hem nitelik hem de nicelik bakımından üstün İstanbulspor taraftarı... Tribünün tamamı boş olmasına rağmen sağ tarafa sıkıştırılmış taraftar bando ile birlikte maç boyunca takımını durmadan destekledi.

 

Maç Başlıyor...

Bu haftalarda zaten yoğun maç trafiği nedeniyle takımda bir revizyon bekliyorduk. Tepecikspor maçında defansın solundaki Orhan ve sağındaki Mehmet Zeki Çelik kadroda yoktu. Orhan'ın sakatlanması ile Erzurumspor maçında oyuna giren ve erteleme maçında da ilk 11'de sahaya çıkan Muhsin bu maçta da defansın sağında görev yaptı. Defansın solunda ise bu sezon ilk kez maça başlayan Fatih Çiplak görev yaptı. Fatih'in maç boyunca çok iyi mücadele ettiğini, sıfıra yakın bir hata oranı ile oynadığını da özellikle belirtelim.

Muhammed'de maça başlayan kadro içerisindeydi fakat maç boyunca etkisiz kaldı. Maçın bir bölümünde Zafer ile kanat da değiştirdiler ama maça ağırlığını bir türlü koyamadı. Özellikle ilk yarıda Yunus Emre mücadelesi ile ön plana çıkarken İbrahim Yılmaz'da hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

 

Maça kapanmadan başlayan Tepecikspor her puanın altın değerinde olduğu haftalarda maça da iki net pozisyon harcayarak başladı. İlk on beş dakikadan sonra maça ağırlığını koyan İstanbulspor biraz dağınık ve savruk oynasa da kalite farkını göstermeye başladı. İlk yarının bitimine üç dakika kala İbrahim'in golü soyunma odasına rahat gitmemizi sağlarken 51. dakikada köşe vuruşundan gelen topa jeneriklik bir vuruş yapan son haftaların formda ismi Onur Kolay ile farkı ikiye çıkardık. Maça orta sahaya biraz daha yakın başlayıp ikinci yarıda zaman zaman rakibini sinirlendirecek derecede bir resital sunan Onur Ergün'ü izlerken oyuna sonradan giren Halil Çolak bu sezonki dokuzuncu golünü rakip kaleye gönderiyordu..

 

 

Kadro Derinliği...

Kadromuzda yirmi yedi futbolcu var. Fakat bizim aktif olarak kullanabildiğimiz oyuncu sayısı on beş - on altıyı geçmiyor maalesef. Sürekli kadro dışında kalan oyuncuların form grafiğini ve fiziki durumlarını bilebilmem mümkün değil fakat en azından üç - dört oyuncunun daha ilk on biri zorluyor durumda olması gerekirdi. Bu hafta forma giyen Fatih gibi, İsmail'in, Ömer'in, Emrah'ın, Aziz'in ve diğerlerinin de hazır olmaları ve her an formayı alacakmış gibi çalışmaları şart. Çünkü lig çok çetin ve kadro derinliği "olmazsa olmaz" şampiyonluğu kovalayan her takım için.

Kaldı 9 hafta...

Erzurumspor'un kendi sahasında Kocaeli Birlik'e kaybettiği haberi ile güneşli Pazar günü bizim için daha da keyifli bir hale geldi. Puan farkı beşe çıktı fakat "Şampiyonuz" demek için daha çok erken. Ligin bitimine dokuz hafta ve alınabilecek yirmi yedi puan daha var. İstanbul serisinde Hacettepe tek puan kaybettiğimiz maç olur ve önümüzdeki üç maçtan dokuz puan çıkartabilirsek o zaman şampiyonluğa çok yakınız diyebiliriz.

 

 

Biz bu takıma inanıyor ve güveniyoruz...

Memduh SEYMAN