foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Geçen hafta Konya'dan aldığımız galibiyetin ardından İstanbul sınırları dışına çıkmadan oynayacağımız yedi maçın ilkinde Yenibosna'da play-off kovalayan Nazilli Belediyespor'u konuk ettik.

 

Takımımız maça 4-3-2-1'e yakın bir dizilişle çıkarken Nazilli 4-4-2 şeklinde sahaya dizilmişti. Ligin orta sıralarında olmaları ve düşme hattıyla aralarındaki puan farkı nedeniyle tamamıyla kapanmayan üç puanı arayan bir görüntü sergilediler maç boyunca.

 

Bizde ise geçen hafta ilk 11'de olan Oğuzhan, Muhammet ve Zafer bu kez yedekler arasındaydı. Oğuzhan'ın yerinde Kubilay, Zafer'in kanadında Yunus Emre, Muhammet'in yerinde de ara transferde kadromuza katılan Engin Baytar sahaya çıktı.

 

Kubilay benim ön libero mevkiinde çok beğendiğim ve gelecek vaat eden futbolcuların başında geliyor fakat stoper mevkiinde dün çok basit hatalar yaptı. Yerini yadırgadığı ve oyunu istediği gibi yönlendirmediği açıkça kendini gösterdi. Yunus Emre sık sık orta sahanın ortasına kaydığı için sol kanadı da etkili kullanamadık.

 

  Engin Baytar zaten Galata-saray'dan beri hatırladığımız mücadeleci, inatçı futboluyla bize de merhaba demiş oldu. Israrlı takibi ile kazandırdığı top penaltı ile neticelenirken kaleciye çıkmayan kırmızı kart maçın erken kopmasını da engellemiş oldu. Engin Baytar'ın saha içindeki tecrübesiyle oyuna şekil verişi, arkadaşlarını yönlendir-mesi de takım için artı bir faktör fakat hırçınlığı çoğu kez kendisine kartla dönüyor. Bu maçta da ilk yarının son dakikasında rakip futbolcunun bir sözüne sinirlenişi neticesinde sarı kart görmesi ve çok zor sakinleştirilebilmesi ilerleyen haftalar için de başımızı ağrıtabilir gibi gözüküyor. Maçın son dakikalarında yedek kulübesinde bile iki kişinin sadece Engin Baytar'ın sahaya girişini engelleme çabası bu konudaki endişelerimi arttırdı diyebilirim.

 

 

Benim yazılarımda Onur Ergün'ün adının geçmediği bir hafta yok gibi. Gerçekten bence üstün bir tekniğe sahip ve maalesef onun bu özelliklerini oynadığı mevki itibariyle ancak %30 kadar izleyebiliyoruz. Onun forvetin arkasında oynadığı her maçta hem seyir zevkini arttırıcı hem de takımın üretkenliğini üst seviyelere taşıyan futbolunu belki başka bir baharda yeniden izleyebiliriz. Son dakikada o karambolde ve stresin çok yüksek olduğu dakikalarda topu alışı, plasesi ve üç puanı getiren golü ile yine üzerine düşeni hakkıyla vermiş oldu.

 

 

Şaban için de bir paragraf açmakta fayda var. Ligde ilk haftalara 11 de başlayan daha sonra yerini zaman zaman İbrahim Çolak'a, zaman zaman da İbrahim Yılmaz'a devreden Şaban pes etmedi, çalıştı ve son üç haftada gösterdiği performans ile yeniden forvette ilk seçenek haline geldi. İlk haftalarda ceza sahası içine hapsolmuş bir görüntüdeydi fakat özellikle dünkü maçta orta sahaya kadar gelerek arkadaşlarına alanlar açması, topu çok akıllıca kullanması ile maçın en iyileri arasına da adını yazdırmış oldu.

 

 

Nazilli karşısında doksan dakika boyunca maça istediğimiz gibi hakim olamadığımız, oyun üstünlüğünü elimize alamadı-ğımız net bir şekilde ortada olsa da stresli haftalardan geçerken alınan her üç puanın önemi çok çok büyük. İyi oynamadan da kazanmak gerekiyor ligin sonuna yaklaşırken.

 

Ben yine de bir taraftar olarak takımda Oğuzhan'ın, Muhammet'in ve Zafer'in mutlaka ilk 11'de sahaya çıkması gerektiğini düşünüyorum.

 

 

 

Kalede : Umut

Savunmada : Yalçın, Oğuzhan, Orhan, Mehmet Zeki

Ön libero : Kubilay

Orta saha : Emrah (Muhsin), Onur Ergün, Zafer, Muhammet

Forvet: Şaban

 

onbirinin daha üretken ve rakip üzerinde baskı kurabilecek bir takım olduğunu düşünüyorum.

 

Keşke maç sonrasında o tatsız görüntüler de yaşanmasaydı. İnşaallah PFDK tarafından herhangi bir cezai müeyyide ile karşılaşmayız. Ortada tahrik olsa bile bizim futbolcularımızın daha sakin olması ve olaylardan uzak durmaya gayret etmesi gerekiyor.

 

İstanbulsporlu olmak; hem futbolcu, hem teknik ekip, hem de seyirci için sadece bir futbolcu, teknik direktör ya da seyirci olmak değil takındığı tutum, sergilediği davranışlar ve asaleti ile de diğerlerine örnek olmak demektir çünkü.

 

Deplasmanda oynadığımız Erzurumspor maçının hemen ardından şampiyonluktaki tek rakibimizin Erzurumspor olacağını ifade etmiştim. Hala da aynı fikirdeyim. Önümüzdeki hafta sahamızda bir nevi beyaz grup derbisini oynayacağımız maçta tribünlerin tıklım tıklım dolması gerekiyor. Her tarafın sarı siyahlı bayraklarla donatılması, takımlar sahada ısınırken bile Erzurum'un seyirci baskısını üzerinde hissetmesi çok önemli.

Geçen sene yine bu kadar stresi yüksek bir maçta Ümraniye karşısındaki "kaza"nın yaşanmaması için teknik ekibin gerekli tedbirleri alacağını, seyircinin ve kulübün de üzerine düşeni yapacağını biliyor, takımımıza bu çok önemli mücadelede başarılar diliyorum. Allah yardımcımız olsun.

 

Biz bu takıma inanıyor ve güveniyoruz...

 

Memduh SEYMAN