foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Geçen haftaki Karagümrük maçı analizinin başlığını "Ölü Toprağı" olarak atmıştım. Bunun nedeni sadece Karagümrük maçındaki futbol değil, Tepecikspor maçından itibaren takımın futbolunun gittikçe kötüye gitmesiydi.

 

Erzurum deplasmanı gibi zor bir maçta alınan galibiyetin ardından oynadığımız yedi maçta üç yenilgi dört galibiyet aldık. Bu maçların ortak özelliği ise kazandığımız maçlarda dahil olmak üzere ortaya konan futbolun kimseyi tatmin etmemesi idi.

 

 

Aldığımız üç yenilgide de skor değişmedi. 1-0. Yani biz yenilsek bile defans hattımızda, hatta başka bir ifadeyle takım savunmasında bir sorunumuz yok. Bunun en büyük nedeni ise kadromuzdaki oyuncuların savunma tandanslı bir çoğunluğa sahip olması ve geriye takım halinde hızlı ve seri bir şekilde dönebilmemiz.

 

Fakat bunun tam aksine özellikle son beş maçtır pozisyona girmekte zorlanıyoruz. Karagümrük ve Buca maçlarında ise neredeyse kaleye şutumuz yok. İvedi bir şekilde orta saha - hücum hattını daha üretken bir hale getirmemiz gerekiyor. Bu hafta Onur'un kart cezalısı, Zafer'in de sakat olması nedeniyle zaten etkisiz kalan hücum hattı iyice çaresiz bir hâl aldı.

 

Defansın önünde ilk topları bu kez Kubilay aldı. Ona yakın Muhsin topu ileri taşımaya, Yunus Emre'de İbrahim'in hemen arkasında hücuma katılmaya çalıştı ama bu dizilişten de verim alamadık.

Daha önce de defalarca yazdığım gibi bence Onur gibi bir yeteneğiniz varsa onu mutlaka hücum bölgesine yakın oynatmanız gerekiyor. Onur'un arkasında Yunus Emre ve Muhsin, defansın önünde de Kubilay tercihi bence mevcut kadro yapısı itibariyle bize en uygun olanı. Çünkü biz ayağa pas yapan, doldur boşalt yerine dikine oynamayı seven bir ekibiz. Saydığım tüm oyuncular ayaklarına hakim, forvet hattında da alternatif oluşturabilecek isimler.

 

Forvet noktasında önce Şaban sonra İbrahim Yılmaz, zaman zaman da Aziz denendi ama hiçbirinden istediğimiz verimi alamadık. Forvet hattına mutlaka ve mümkünse süper lig ya da 1. lig tecrübesi olan sırtı dönük oynayabilecek bir isim alınması şart.

 

Takım çalışıyor, mücadele ediyor fakat bal yapmayan arı misali sonuca bir türlü ulaşamıyor. On dört maçta aldığımız beş yenilgiye rağmen (Ligde on yedi puanlı, on ikinci sıradaki Nazilli'nin de beş yenilgisi var) hala yarıştan kopmuş değiliz.

Ben artık şampiyonluğun kaçtığı, play-off için uğraşmamız gerektiği yorumlarına katılmıyorum. Lider ile aramızda sadece beş puanlık bir fark var. İlk yarının bitmesine üç maç var ve bunların son ikisi Sivas ve Kocaeli gibi şampiyonluk kovalayan iki takım ile. Eğer bu hafta ligin dibindeki Ofspor deplasmanından üç puan ile dönersek (ki mutlaka dönmeliyiz) sonrasında seyirci desteği ile Kocaeli Birlik'i de yeneceğimizi düşünüyorum. Kısacası son üç maçta alınacak dokuz puan ikinci yarı öncesi bizi tekrar zirveye ortak edecektir.

 

Bu takım özveri ile mücadele ediyor, taraftar takımına inanıyor, yönetim elinden geleni yapıyor. Takım içinde ufak mevki değişiklikleri, ara transferde takıma direk katkı yapacak iki transfer ile birlikte yeniden ayağa kalkacağımızı düşünüyorum.

 

Unutma; "Umudunu kaybedersen, kaybedersin..."

 

Biz size güveniyoruz...