foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Karagümrük karşısında açık tribünün İstanbulspor'a ayrılan bölümünde yaklaşık iki yüz taraftar ile takımımızı desteklemek üzere Vefa Stadındayız.

 

Cumartesi gününün tek maçında alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Karagümrük'ün maça galibiyet için çıktığı, bir beraberliği dahi istemediği sahaya dizilişi ile birlikte net bir şekilde ortadaydı. 

 

 

Yalçın hoca ise sahaya Fethiyespor maçının kazanan kadrosunu bozmayarak çıkmayı tercih etti. Aslında maçın detaylı bir analizini yapmaya gerek yok. Maç boyunca hiçbir tehlikeli atak geliştiremediğimiz, organize bir şekilde rakip kaleye gidemediğimiz hatta tehlikeli bir şut bile çıkaramadığımız bir maç düşünün...

 

Zafer'in 25. dakikada sakatlanarak oyundan çıkması da planımızı olmusuz etkiledi şüphesiz. Fakat şunu kabul etmek gerekir ki kadro yapısı itibariyle bizim çok çok gerimizde kalan Karagümrük son vuruşlarda biraz daha etkili olsa fark daha da artabilirdi. 

 

Son haftalarda rakiplerimizin aldığı sonuçların hep işimize yaraması geleneği bu hafta da devam etti. Zirve mücadelesi yapan Keçiörengücü ve Amedspor haftayı yenilgiyle kapadı. Fakat bu arada biz ve rakiplerimiz puan kaybederken şampiyonluk potasına giren takım sayısının artıyor olmasına da dikkat etmek gerekir.

 

Konya Anadolu Selçukspor, Kocaeli Birlik, Sivas Belediye, BB Erzurum hatta Zonguldak Kömürspor son haftalarda yukarıdakilerin puan kayıplarını iyi değerlendirerek zirveye ortak olmuş durumdalar. Şu anda lider Amedspor ile yedinci sıradaki K.A.Selçukspor'un puan farkı sadece yedi.

 

Dünkü Fenerbahçe-Galatasaray maçını yorumlayan Mehmet Demirkol'un şöyle bir ifadesine rastladım.

"Galatasaray'da topu alıp oyunu organize edebilecek bir oyuncu yoktu sahada. Tek alternatif Wesley Sneijder'i defansın önüne çekip ayağa pas yaparak hücumu başlatmaktı. Ama böyle yaparsanız da Wesley Sneijder'in özelliklerini kullanamaz, pasifize etmiş olursunuz."

  http://genericoitalia.it/

Ben de ilk haftadan beri Onur Ergün için bunu düşünüyor ve yazıyorum. Bizim oyun yapımızda Onur; tam karşılığı ile bir ön libero vazifesi yapıyor. Bu da Onur'un özelliklerini sahaya yansıtmasını engelliyor. Dikkat edin bu sene Onur adeta sahada yok gibi. Yine de maçın sıkıştığı dakikalarda çok isabetli ara pasları atarak takımı pozisyona sokmaya çalışıyor ama kendisine verilen görev icabı aklı hep geride gibi...

 

Bence Kubilay gibi yetenekli, hızlı ve isabetli pas oranına sahip bir oyuncumuz varken onu ön libero mevkiinde değerlendirip, Onur'u yeteneklerini sergileyebileceği forvet arkasına almamız şart. 

 

Anlayamadığım bir diğer noktada ilk altı haftada maça ilk 11'de başlayan ve iç sahadaki maçlarda izlediğim kadarıyla hemen hemen hatasız oynayan Oğuzhan Yazıcı'nın yedinci haftadan itibaren bir daha oyuna giremeyişi... Savunmada görevini layıkıyla yapan, topla birlikte  savunmadan hızlı çıkan, oyunun sıkıştığı anlarda duran toplarda ileri çıkıp etkili olabilen, mücadeleci futbolunu burada da yazdığımız Oğuzhan'ın sakatlık problemi de olmadığına göre neden ısrarla görev verilmediği de benim için bir soru işareti.

 

 

 

 

 

On üç maçta aldığımız dört yenilgi ve bir beraberliğe rağmen zirveye tutunuyor olmamız henüz hiçbir şey kaybetmediğimizi ortaya koyuyor. Fakat son haftalarda gol bölgelerinde yaşadığımız sıkıntı ortada ve o bölüme ara transferde bir takviye düşünülebilir. 

 

Takım içinde de yapılabilecek ufak dokunuşlar ile silkeleneceğimizi, üzerimizdeki ölü toprağını atarak rakiplerimize oyun içinde de üstünlük sağlayacağımız sürecin kendi sahamızdaki Bucaspor maçı ile başlayacağını ümit ediyorum.

 

Biz size güveniyoruz...

 

Memduh SEYMAN