foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Anadolu Üsküdar maçının; ilk 15 dakikasında gol bulabilmemiz halinde bizi çok da zorlamayacak hatta farkı görebileceğimiz bir maç olabileceğini düşünmüştüm.

 

Bu düşünceme uygun olarak da baskılı başladığımız maçın ilk dakikalarında bulduğumuz net iki pozisyon golün çok da geç kalmayacağını hissettirdi trübindeki herkese. Fakat bir türlü gelmeyen gol her geçen dakika ile beraber Anadolu Üsküdar'ın direncini arttırırken geçen sezon iki maçta da yenemediğimiz rakibin bu sene de bir sürpriz yapma olasılığını ortaya çıkardı.

 

Maça tek forvetle çıkmak benim çok da beklemediğim bir hamleydi diyebilirim. Ligde tutunma mücadelesi veren bu tarz takımların fazlasıyla kapanacağını, alanı daraltacağını bildiğimize göre İbrahim'in yanına Şaban'ın da bu maçta ilk 11 de başlayacağını düşünmüştüm. Bu sayede kanatlardan gelecek ortalardarda rakibi daha fazla zorlayabilirdik.

 

Şaban ile birlikte Halil'in de kulübede oturması forvet hattında istediğimiz etkiyi kurabilmemizi engelledi. Maçın hakimiydik fakat yine gol pozisyona girmekte maç boyunca çok zorlandık.

 

İlk yarı golsüz kapanıp ikinci yarıya da oyuncu değişikliği ile başlamayınca 60. dakikaya kadar bu kadro ile devam edeceğimiz sonrasında oyuncu değişikliklerine gideceğimizi düşünmüştüm ki 54. dakikada güzel bir verkaçla topla buluşan Zafer'in güzel vuruşu bizi 1-0 öne geçirdi.

 

Sonrasında önce Halil sonra Hamza ve son olarak da Muhammed ile oyuncu değişikliklerimizi tamamladık. Golden sonra biraz daha açılan Üsküdar karşısında net pozisyonları da kaçırdık fakat istediğimiz 3 puanı da almış olduk.

                     

Bu maçta özellikle Kubilay'ı çok beğendim. Daha önce Kasımpaşa ve Boluspor forması giyen Fransa doğumlu 21 yaşındaki oyuncu mücadelesi, pas alışverişi ve tekniği ile sadece İstanbulspor için değil Türk futbolu için de ümit vadediyor.

 

Son haftalarda rakiplerin aldığı sonuçlar da bizim işimize yarayınca bu hafta kendimizi liderlik koltuğunda bulduk. Daha önce de yazdığım gibi hem rakiplere psikolojik üstünlük sağlamak hem de kendimize güvenimizin her hafta daha da artması için liderliğe alışmamız lazım. 

 

Bu hafta Nazilli Belediyespor karşısında mağlup olan Keçiörengücü deplasmanına gidecek takımımıza başarılar diliyor, onlara olan inancımızı tekrarlıyoruz.

Şşşşt boğa, şşşt lider lider lider lider boğa!

 

Memduh SEYMAN