foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

Ligde geride kalan altı haftada kendi sahamızda oynadığımız üç maçta aldığımız dokuz puana karşılık deplasmanda üç maçta sadece bir puan alabilen takımımız için bir dönüm maçı diye düşünmüştüm Erzurumspor maçını.

 

Çünkü deplasmanda sadece puan açısından değil futbol açısından da isteneni veremiyorduk. Altı hafta sonunda on puanla beşinci sıradaydık ve Keçiörengücü puanını onaltıya çıkarmıştı. Erzurumspor deplasmanında alınacak bir yenilgi bizi puan olarak çok gerilere düşüreceği gibi deplasman fobisini artık kalıcı hale getirecek ve takımın özgüvenini büyük ölçüde tüketecekti.

 

Teknik direktör Yalçın Koşukavak bu maça sürpriz bir şekilde Oğuzhan yerine Ömer ile başlarken geçen hafta yedekler arasında oturan İbrahim Yılmaz ve İbrahim Halil Çolak'da, Muhammed ve Şaban'ın yerine ilk onbirde mücadeleye başlıyordu. Aynı şekilde Yunus Emre'de bu maçta Kubilay'ın yerine sahadaydı.

 

Bu maçta Şaban yerine İbrahim'in, Kubilay yerine de Yunus Emre'nin oynatılmasını ben doğru buldum. Zaten bize karşı boy avantajı olan rakip karşısında mutlaka yerden oynamalıydık ve hızlı oyuncularla kontra ataklardan pozisyon bulmaya çalışacaktık. Bunun için zaten Zafer gibi hızlı ve çevik bir oyuncumuz vardı. Forvette de İbrahim'i ve yanlarında Yunus Emre ve Halil Çolak'ı kurgulayarak ben doğru bir hamle yaptığını düşündüm teknik direktörün.

 

İlk yarısı bizim istediğimiz gibi geçen maçta iki tane çok net karşı karşıya pozisyondan yararlanamayan takımımız ikinci yarıda net pozisyonlar bulmaya devam etti. Önce kontrataktan bulduğumuz gol, sonrasında serbest vuruş organizasyonu ile gelen golle rahatlayacağımızı düşünürken yediğimiz gol bizi endişelendirse de gelen üçüncü gol rahat bir nefes almamızı sağladı. Erzurumspor ikinci golü bulsa da maç 2-3 galibiyetimiz ile noktalandı.

 

Maç 0-0 iken kaçırdığımız iki net gole, ikinci yarıda kaçırdığımız üç net gol pozisyonunu da eklersek farkın çok daha fazla olabileceğini rahatlıkla görebiliriz. Bizim gibi ayağa pas yapan, topun arkasına çabuk geçen, rakibe baskıyı maçın büyük bölümünde kurabilen bir takımın kontra atak pozisyonlarında daha bitirici bir noktaya gelebilmesi çok önemli.

 

  buy generic viagra india

Erzurumspor deplasmanı bu ligde oynayan tüm takımlar için zorlu bir deplasman olma özelliğini hep koruyacak gibi gözüküyor. Gerek arkalarına aldıkları seyirci desteği, gerek Fahri Tatan gibi süper lig tecrübesine sahip bir oyuncusu, Ersel, Erhan, Halil İbrahim gibi genç ve dinamik oyuncularıyla çok takımın canını yakacaklardır.

 

Bu haftanın dikkat çeken başka bir noktası zirve mücadelesi veren Keçiörengücü, Amed Sportif, Hacettepe, Sivas Belediye takımlarının hepsinin puan kaybetmesi oldu. Erzurumspor'u da bu gruba dahil ettiğimizde aldığımız üç puanın önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

 

Bu sonuçla puanımızı on üçe çıkartarak Keçiörengücü ile puan farkını dörde düşürdük ve ligde ikinci sıraya yükselmiş olduk.

 

 

Başta da söylediğim gibi bizim için Erzurumspor maçı dönüm noktasıydı ve bu takım o noktayı kayıpsız atlattı.

 

İnanıyor ve güveniyoruz...

Memduh SEYMAN.