foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+043 756 00 234 03
office@fashionline.com
Agnes Bart

Haftanın Maçı

Kocaeli Birlik SK logosu  

  ALPARSLAN TÜRKEŞ STADI

     23.04.2017 15:30

Sosyal Medya

 

2016-2017 sezonuna Pendikspor'u misafir ederek başladık. Transfer döneminde takımdan ayrılan; Yakup Ramazan Zorlu, Kürşat Ergun Aydın, Abdulkadir Kuzey, Alihan Kubalas gibi önemli oyuncuların yerine yeni transferlerden Şaban Genişyürek, Yunus Emre Yalçın, Mehmet Zeki Çelik ilk maçta kendilerine ilk 11 de yer bulurken, geçtiğimiz sezon zaman zaman yedek kulübesinde gördüğümüz Oğuzhan Yazıcı, Onur Kolay, İsmail Sarı da maça başlayan isimler arasındaydı.

 

Öncelikle Alihan Kubalas'ın takımdan ayrılmasına zannediyorum üzülmeyen İstanbulspor taraftarı yoktur. Hem mücadeleci kişiliği, hem de defansın toparlayacısı olması dolayısıyla  kafalarda acaba defansta bir zaafiyet oluşur mu? sorusu vardı. Tıpkı önceki senelerde Müslüm ve Cemal İşleyen'in takımdan ayrıldıklarında olduğu gibi.

 

 

Fakat buna rağmen, Yalçın, Orhan, Mehmet Zeki ve Oğuzhan'dan oluşan savunma dörtlüsünün görevlerini layıkı ile yaptıklarını belirtmek lazım. Özellikle Oğuzhan'ın performansı sıfır hataya yakındı.

 

Takımın maestrosu ve Zafer'in attığı golde mükemmel bir asist yapan Onur Ergün'ün geçen seneden biraz daha farklı olarak forvet arkası yerine savunmadan ilk topları alarak atakları olgunlaştıran bir pozisyonda görev yaptığını, yeni transferlerden Yunus Emre'nin hücuma yakın oynadığını, Zafer'in yine sürpriz çıkışları ile ikinci bir forvet görünümünde olduğunu belirtelim.

 

Almanya doğumlu Denizlispor'dan transferimiz 30 yaşındaki Şaban'ı fizik yapısı itirabiyla Abdulkadir Kuzey'e benzetmekle birlikte ilk maçta biraz etkisiz kaldığını da söyleyelim. Tabiki bunda Pendikspor'un sahaya 1 puan için çıkmasının ve kontratakla gol aramasının da büyük etkisi var.

  http://o...inoin-cream/

 

Maç genelinde topa sahip olan, galibiyeti isteyen, ayakları yere basan takımımız 90 dakika sonunda 1-0 ile galibiyete uzanmasını bildi.

 

Bu arada takımımız bu sezon 3'ü kiralık olmaz üzere 16 yeni transfer yaptı. Yeni oyuncularımızı da önümüzdeki haftalarda sahada görmeye başlayacağız.

 

Neticede; ilk maç için biraz az seyirci desteği olsa da galibiyetle başlamanın her zaman güzel olduğu ligde ilk haftada Oğuzhan, Yunus Emre, Onur Ergün ve Zafer'in göze batan isimler olduğunu, takımın yeni transferlerinin de uyum sürecini atlattıklarında bize daha güçlü bir İstanbulspor izleteceklerini umuyoruz.

 

Biz bu takıma inanıyoruz...

MEMDUH SEYMAN.